Kategorileri Aç / Kapat

Doğal Makyaj Temizleyici Nasıl Yapılır?

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Doğal Makyaj Temizleyici
Doğallık çok önemli... Peki, doğal makyaj temizleyici nasıl yapılır hiç merak ettiniz mi? Tahminime göre birçok kişi biliyordur da... Biz kadınların en büyük vazgeçilmezlerinden biri olan makyaj artık hayatımızın her günü es geçmeden yaptığımız olaylardan biri haline geldi. Sürekli makyaj tazeler, her kıyafete göre farklı renk tonları kullanırız. O kadar güzel makyaj yaparız ama sizce o makyajı yaptığımız kadar güzel de temizleyebilir miyiz?

TAVSİYE: Güzel Bir Cilde Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?

Doğal Makyaj Temizleyici Nasıl Yapılır?


Doğal Makyaj Temizleyici Nasıl Yapılır?

TAVSİYE: Cilde İyi Gelen Bitkisel Yağlar Nelerdir? Nasıl Faydaları Olur?

Çoğu kozmetik ürünü içeriğindeki bazı kimyasallar ile birlikte cilt gözeneklerinden vücudumuza çekilerek rahatça kana karışır.

Bugün size vereceğim tarif ile tamamen doğal bir makyaj temizleyicisi elde edeceğiz. Bu sayede cildimiz makyaj kalıntılarından tamamen temizlenerek, canlı bir görünüme kavuşacak.

TAVSİYE: Cilt Tipleri ve Cilt Tiplerinin Özellikleri Nelerdir?

Doğal Makyaj Temizleyici için Malzemeler;

  • 0,5 litre süt
  • 1 yeşil elma
  • 1 çorba kaşığı badem yağı

TAVSİYE: Cilt Maskeleri Nelerdir? Cilt Maskeleri Nasıl Uygulanır?

Doğal Makyaj Temizleyicisinin Yapılışı;

Yarım litre süt ile rendelenmiş bir yeşil elmayı kaynatın. Karışımı süzgeçten geçirdikten sonra içerisine 1 çorba kaşığı badem yağını ilave edin.

Makyajınızı ya da yüzünüzü bu sıvı ile temizleyin. 1 haftalık kullanımdan sonra cildiniz gözle görülür bir parlaklığa kavuşacaktır."Doğal makyaj temizleyici nasıl yapılır?" diyorsanız, evde bu aşamaları uygulayarak makyaj temizleyicisini hazırlayabilirsiniz. Farklı fikirleriniz ya da yaptıklarınız varsa, bize aşağıdaki yorum alanından yazabilirsiniz.

Yazar: Betül Erden

İlginizi çekebilecek yazılar:

Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: