Bizi takip edin

Sponsor bağlantılar


Ameliyatsız burun estetiği

Sponsor bağlantılar

<?php the_title(); ?>

Estetik anlamda burun yüzümüzdeki en önemli belirleyicidir. Yüzümüzün yatay ve dikey düzlemde tam ortasına oturmuş olan bu organdaki milimetrik değişiklikler, mimiklerimizdeki ve bakışlarımızdaki ifadeyi değiştirme gücüne sahiptir. İki göz arası burun kökünün yüksekliği bakışlara sert veya yumuşak, masum ya da cin bakışlı ifadeleri verebilir. Burun tabanının açısı burnun olduğu kadar dudakların da güzellik ve çekiciliğini etkiler.

Burnumuzun nefes almamızı sağlaması, soluduğumuz havayı nemlendirmesi ve filtrelendirmesi gibi çok önemli fonksiyonları da vardır ve bu fonksiyonlardaki bozuklukların genellikle ameliyat ile düzeltilmesi gerekir. Pekiyi, burnun estetik görünümündeki bozukluklar sadece ameliyat ile mi düzeltilebilir? Ya da daha düzgün bir buruna kavuşmak için illaki ameliyat olmak mı gerekir?

Hayır, daha güzel bir buruna sahip olmak için artık her zaman ameliyat gerekmiyor. Çünkü güzel görünen bir burun için burnu her zaman küçültmek gerekmediği gibi bazen burnun bazı bölgelerinin büyütülmesi gerekiyor. İşte bu noktada artık ameliyat ile değil kalıcı dolgu maddesi ile ameliyatsız burun estetiği söz konusudur.

Ameliyatsız burun estetiği nasıl doğdu?

Çoğu zaman bizlere daha önce burun ameliyatı olmuş ama başarısız sonuçlar alınmış olan hastalar gelmektedir. Bunlarda bir ya da birden fazla geçirilmiş başarısız operasyonlar sonucu burunda düzensizlikler, burun sırtında çökme gibi problemler olmaktadır. Bu tür vakalarda biz genellikle burundaki bu doku kayıplarını kulaktan ya da kaburgadan aldığımız kıkırdaklar ile gidermek yoluna gitmekteyiz. Ben kulak ya da göğüs bölgesinde ameliyat izi yaratan bu daha zor uygulama yerine iki yıl önce bana gelen bir hastada yeni jenerasyon bir dolgu maddesini deneme yoluna gittim. Alınan başarılı sonuç ve işlemin son derece zahmetsiz ve ekonomik olması nedeniyle daha sonra birkaç olguda daha bu işlemi gerçekleştirdim. Sonuçların son derece güzel ve kalıcı olmasından sonra daha önce hiç ameliyat olmamış normal burunlarda da uygulama yapmaya başladım ve böylece ameliyatsız burun estetiği doğmuş oldu.

Kullanılan madde nedir?

Kullandığımız madde Polyacrylamid Hidrojel’dir. Polyacrylamid maddesi kendi ağırlığının 100 katı kadar su tutabilen bir maddedir ve dolgunun moleküler yapısı %97 su %3 aktif madde şeklindedir. Oluşan Molekül vücuttaki taşıyıcı tüm hücrelerden büyük olduğu için vücutta başka bir yere taşınamadığı gibi enzimatik olarak ta eritilemez( ki silikon meme protezleri de dahil olmak üzere diğer kalıcı protez veya dolguların hiç biri bu özelliği taşımaz). Bu şekilde ömür boyu kalıcı olmaktadır. Alerjik, toksik ya da kanserojen değildir. Bu özellikleri ile en mükemmel kalıcı dolgudur. Dudaklara güvenle uygulanabilecek tek kalıcı dolgudur çünkü reaksiyon vermediği için yumuşak kalabilen tek dolgudur.

Bu uygulama yeni bir buluş mu?

Bu maddenin travmatik burun deformitelerinde, burun çökmelerinde dolgu olarak kullanılabileceğine dair zaten FDA onayı vardır. Bizim yaptığımız sadece buruna bu dolgu ile estetik yapılabileceğine dair yeni bir yaklaşımdır.

Riski var mıdır?

Polyacrylamid hidrojel alerjik olmayan, toksik ya da kanserojen olmayan güvenli bir maddedir. Uygulamaya ait tek risk enfeksiyondur. Madde dezenfeksiyon ve sterilizasyon koşullarına dikkat edilerek uygulanmalıdır. Tüm dikkate rağmen kişisel faktörler nedeniyle enfeksiyon meydana gelebilir( Bu olasılık %1 dir)Enfeksiyon riskinin oluşup oluşmadığı ilk 10 gün içinde anlaşılır, çoğu kez antibiyotik tedavisine cevap verir. Nadiren ancak protezin çıkarılmasıyla iyileştirilebilecek enfeksiyon oluşabilir. Genel olarak enfeksiyon riski memeye konan silikon protezin enfeksiyon riskinden daha düşüktür.

Sonuç olarak burnunuzun bu işlem için uygun olması durumunda artık ameliyat olmadan da estetik yapılabilmektedir.

Sponsor bağlantılar

4 Yorum yapılmış

duygu 2 Haziran 2011 10:37

burun estetigi yaptırmak istiyorum ama çok çekiniyorum, doğuştan kemerli bir burnum var daha kötüsü olmaz heralde ameliyatla değil mi? Kimisine yaksiyor estetik kimi cok kotu oluyor yaptırmlaıyım karar veremiyorum:S

taner 30 Ekim 2012 20:54

bu Polyacrylamid denilen dolguyu uygulayan dr. hangisi sanırım en güvenilir dolgu maddesi bu çünki biçok doktor bu makaaleyi kendi sayfasında paylaşmış iletişim için ulaşabileceğim bir numra ardım sitede bu dolguyu uygulayan dr ye ulaşabilmem için yardım edersseniz sevinirim tşklr.

Edip 12 Eylül 2013 20:23

Ameliyatsız burun estetiği ücreti ne kadar?

abdullah altındağ 1 Ekim 2013 00:10

fıyat hakkında bılgı almak ıstıyorumm brde bu operasyon kalıcı dımı cunku medyada pek sağlıklı olmadığın solenıyor


Benzer cilt bakım konuları

  • Bacak dolgusuBacak dolgusu Bacak dolgusu fiyatlar bacak dolgunlaştırma şikayet yorumları bacak kalınlaştırma yaptıran var mı? Kimi zaman kilolu olmamız tüm vücudumuzun da bundan nasipleneceği anlamına […]
  • göğüs büyütme estetiğigöğüs büyütme estetiği Göğüs agrandismanı olarak da adlandırılan göğüs büyütme, meme dokusuyla göğüs kafesi arasına sıvı ya da jel dolu bir implant (içi sıvı ya da jelle dolu ped; protez) yerleştirilerek […]
  • Çene estetiğiÇene estetiği Çene Ucu Estetiği yüzümüzün en altında bulunan, yüz ile boyun arasında bağlantıyı sağlayan bölgesinde yapılır. Kafa tası ile yaptığı eklem yardımıyla ağzımızın açılıp kapanma fonksiyonunu […]

Copyright 2010/2014 - Ciltbakimi.gen.tr cildinizin yeni yüzü.