Bizi takip edin

Sponsor bağlantılar


Evde cilt bakımı nasıl yapılır

Sponsor bağlantılar

<?php the_title(); ?>

Öncelikle evde cilt bakımı yapmadan önce cildinizin tipini mutlaka öğrenmelisiniz. Bunun için cilt bakımı olan sitemizde araştırma yaparak bulabilirsiniz. Daha sonra ayda bir kez uygulayacağınız cilt bakımının sıra­lamasına şimdi göz atalım. Başlamadan önce malzemelerimizi hazırlayalım. Dikkatli ve özenerek yapalim ciltlerimiz hassastir.

Fakat evde yapabileceğiniz özenle, cilt türünüz ne olursa olsun krem ve maskelerle cilt fonksiyonları zamanla normale dönecektir. Eğer cildiniz yağlı ise, nem dengesi yavaş yavaş düzelecektir.

Saç bandı
Kağıt mendil
Alkol
50 gr ıhlamur veya papatya
Maske
Süt ve tonik
Gündüz kremi
Peeling
Makyaj temizleme pamuğu

Saç bandı ile saçlarınızı geriye alın, ellerinizi iyice yıkayın. Makyajsız olsa­nız bile yüzünüze dairesel hareketlerle mutlaka sütü sürüp kağıt mendil ile toz ve kirden temizleyin. Toniğe batırdığınız pamuk ile sütün artıklarını alıp cildinizi ferahlatın. Yüzünüz henüz nemli iken peelingden yaklaşık bir fındık boyutunda alıp, göz çevresi dışında kalan tüm yüzünüze ve boyna dairesel masajlar şeklinde yapın. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın.

Sıra buhar banyosuna geldi. Bir kapta temiz bir suyu iyice kaynatın; kaynar duru­ma gelince ıhlamuru içine atıp suyu ocaktan alın. Başınıza büyük bir havlu örterek buharın yüzünüze temas ederek yumuşatmasını bekleyin. Beş daki­ka Süre ile havluyu başınızdan alın. Önünüze koyacağız dev aynada yüzünüzdeki siyah noktaları, üzerini pamukla sardığınız parmak uç­larınızla yavaş yavaş sıkarak dışarı doğru çıkartarak temizleyin. Her işlemden sonra alkollü pa­mukla sıkılan yeri silmeyi ihmal etmeyin. Olgunlaşmamış sivilceleri sakın ama sakın sıkmayın. Göz çevreniz hariç geri kalan yüze ve boyna maskenizi bir fırçanın yardı­mı ile sürüp bir süre sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyiniz.
Bakımınızı tamamlamak için sıra geldi nemlendiriciye. Elinizde bulunan nemlendiricinizi sürünüz. Bu anlattığımız bakım sivilcesiz ve problemsiz ciltler için kendi evinizde en az ayda bir kez yapılabilir. Ama cildiniz uzman bir estetisyenin elinde çok daha büyük fazla fayda göreceğini unutmayın. Enstitülerde cilt bakımı programlarındaki cilt masajı, ampul kürleri çok daha uzman ve profesyonel sonuçlar verecektir. Tüm bu ürünlerden cildin maksimum oranda faydalanması için ışınlar ve özel aletler kullanılan enstitülerdeki bakım, evdeki bakım kadar yü­zeysel olmayacaktır.

Sponsor bağlantılar

2 Yorum yapılmış

online 7 Nisan 2010 20:04

kontrol etmeniz gerekir:)

mehtap 30 Eylül 2010 21:43

okudum teşkür ederim cilt bakımı yaparken daha dikktli ve seçici olucam


Benzer cilt bakım konuları

  • Endopeel yöntemi ile kırışıklıklara kesin çözümEndopeel yöntemi ile kırışıklıklara kesin çözüm ''Endopeel'' yöntemi ile ilgili bilgi veren plastik ve rekonstrüktif cerrahı Opr. Dr. Sacit Karademir, herkesin her zaman genç ve güzel görünmek istediğini ve bu yolda hiçbir fedakarlıktan […]
  • Kusursuz cilt için ne yapmalıKusursuz cilt için ne yapmalı Cildinizdeki problemleri ortadan kaldıracak, daha parlak ve kusursuz bir cilde sahip olmanızda yardımcı olacak bakım maskesini sevgili MELEK‘lerimize sunuyoruz. Salatalık […]
  • Manikür yapmanın püf noktalarıManikür yapmanın püf noktaları Manikürümüzü maksimum süre kullanabilmek için ne yapmalıyız? * Elinizi uzun süre suda tutmayın: Sabunlu su sizi ne kadar rahatlatsa da, manikürünüze zarar verir. Tırnaklar ciddi […]

Copyright 2010/2014 - Ciltbakimi.gen.tr cildinizin yeni yüzü.