Bizi takip edin

Sponsor bağlantılar


islami oje nerede satılıyor

Sponsor bağlantılar

islami oje nerede satılıyor

Mısır’da satılan “İslami ojeler” hakkında, Ezher İslami Araştırma Akademisi üyesi Muhammed eş-Şehhat, kozmetik ürünlerin “İslami” etiketiyle satılmasının caiz olmadığını söyledi.

Mısır piyasalarında, Ramazan’da satılmak üzere hazırlanan Çin malı ojeler raflardaki yerini aldı. Mısırlı hanımların ilgi gösterdiği “İslami ojeler”, abdest almadan önce aseton kullanmaya gerek kalmadan kolaylıkla çıkarılabiliyor.

Kahire’deki bir alışveriş merkezinde makyaj malzemesi satan bir dükkanın sahibi Halid Hamdi, AA muhabirine “İslami oje”nin özelliklerini anlattı. Hamdi, tırnağına sürdüğü ojeyi kuruduktan sonra hiçbir çözücü madde kullanmadan kısa sürede temizledi.

Arkadaşından ‘İslami’ ojeleri duyarak alışveriş merkezine gelen Mısırlı Seyyide Muhammed, ojeyi isminin “İslami oje” olmasından dolayı değil, özelliklerinden dolayı almak istediğini söyledi.

EZHER’DEN VİZE YOK

Ezher Üniversitesi İslami Araştırma Akademisi Üyesi Muhammed eş-Şehhat, bir güzellik ürününün İslami bir isimle pazarlanmasının caiz olmadığını belirtti. Ticari ürünleri İslami olarak isimlendirmenin tüketiciyi kandırmak olduğuna dikati çeken Şehhat, “Müslüman bir hanımın oje kullanması zorunlu mu ki, ojenin İslami olanı üretiliyor” diye konuştu.

Kahire’deki Amerikan Üniversitesi’nden Prof. Danya Ebu Yezid ise, “İslami” isimlerle yapılan bu tarz reklamların, “Mısır’da İslami akımlar yönetimde yer aldıktan sonra ortaya çıktığını” söyledi. Ebu Yezid, din ile ilgisi olmayan bu tür ürünlerin İslami terimler kullanılarak pazarlanmasının yanlış olduğunu kaydetti.

Sponsor bağlantılar
Etiketler :

0 Yorum yapılmış


Benzer cilt bakım konuları

  • Sahte makyaj malzemeleri nasıl anlaşılırSahte makyaj malzemeleri nasıl anlaşılır Kozmetik ürünleri hijyenik ortamlarda üretilmedikleri takdirde sağlık sorunu yaratıyor! Bir makyaj malzemesi firmasının pazarlama direktörü Arzu Kartal, yaptığı açıklamada, ‘Her kadın […]
  • Zararlı makyaj malzemeleriZararlı makyaj malzemeleri Kadınların makyaj malzemeleri olan ruj, oje, parfüm, deodorant, vücut losyonu, saç spreyi, fondöten vs.. İşte bu malzemeler günlük hayatın bir parçası gibi görünse de sağlık açısından […]
  • Acvit Tüy Dökücü krem şikayet yorumlarıAcvit Tüy Dökücü krem şikayet yorumları Acvit Vücudunuzun her bölgesine rahatlıkla uygulayabileceğiniz Acvit Tüy Dökücü krem testlerden başarı ile geçerek, son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır. Tüyleri dökmez, azaltmaz. […]

Copyright 2010/2014 - Ciltbakimi.gen.tr cildinizin yeni yüzü.