Bizi takip edin

Sponsor bağlantılar


Sahte makyaj malzemeleri nasıl anlaşılır

Sponsor bağlantılar

<?php the_title(); ?>

Kozmetik ürünleri hijyenik ortamlarda üretilmedikleri takdirde sağlık sorunu yaratıyor!

Bir makyaj malzemesi firmasının pazarlama direktörü Arzu Kartal, yaptığı açıklamada, ‘Her kadın güzeldir yeter ki güzelliğini kullanmayı bilsin’ sözünün doğru olduğunu belirterek, güzelliğin sırrının iyi bir makyajdan geçtiğini söyledi.

Gözler daha ön planda

Bu yılın yaz makyaj modasında gözlerin daha fazla ön plana çıktığını belirten Kartal, Türk kadınının kozmetik ürünler arasında en çok oje ve ruju kullandığını, göz kalemi ve maskaranın da ruj ile oje kadar olmasa da gözde kozmetik ürünler arasında yer aldığını vurguladı.

Kartal, global ekonomik krizin kozmetik sektörüne etkilerine de değinerek, ‘Kriz geçen yılın son çeyreğinde kozmetik sektörünü de olumsuz etkiledi. Ancak çok çabuk krizin etkilerinden kurtulup, normal hayatımıza döndük. Kozmetikte özellikle selektif markalar krizden çok daha fazla etkilendi’ diye konuştu.

Sahte kozmetik ürünlerine dikkat

Sahte kozmetik ürünler konusunda tüketicileri uyaran Kartal, bu tür ürünlerin ciltte tahriş, kızarıklık, kaşıntı ve döküntüye neden olabildiklerine dikkati çekti.

Kartal, sahte ve kalitesiz kozmetik ürünlerin genellikle ‘merdiven altı’ diye tabir edilen yerlerde kaçak olarak üretildiğini dile getirerek, bu ürünlerin kullanımından kaçınılması gerektiğini söyledi.

Tüketicilerin bir kozmetik ürün alırken mutlaka üretici firmanın güvenilir olup olmadığına dikkat etmesi gerektiğini anlatan Arzu Kartal, ‘Kadınların çok ucuz, merdiven altı kozmetik ürünleri kullanmamalarını ve sağlıklarını tehlikeye atmamalarını öneririm. Nispeten ucuza satılan kalitesiz ürünlerle kimse sağlığını riske atmamalı’ dedi.

Sponsor bağlantılar
Etiketler :

0 Yorum yapılmış


Benzer cilt bakım konuları

  • islami oje nerede satılıyorislami oje nerede satılıyor Mısır'da satılan "İslami ojeler" hakkında, Ezher İslami Araştırma Akademisi üyesi Muhammed eş-Şehhat, kozmetik ürünlerin "İslami" etiketiyle satılmasının caiz olmadığını söyledi. Mısır […]
  • Makyaj çantasında olması gerekenlerMakyaj çantasında olması gerekenler 1.Rimel: Sabah sürdüğün rimelden gün içinde ne kadarı kalabilir ki? Bu yüzden olmazsa olmazların ilki rimel. Gün içinde yapacağın küçük bir rötuş gözlerine canlılık katacaktır. 2.Ruj: […]
  • Kumral kadın makyajıKumral kadın makyajı Kumral saçlı ve orta koyulukta tene sahip kişilerde göz makyajında kahveler, fume, mürdüm ve şeftali tonları önerilebilir. Şeftali ya da yumuşak kahve, altın kahve tonları allıklarla […]

Copyright 2010/2014 - Ciltbakimi.gen.tr cildinizin yeni yüzü.